Implanty zębów

Implanto - protetyka, protezy na implantach Lublin

Od ponad 10 lat wykonujemy pracę na implantach. Stosujemy między innymi:

  • implanty proste, zwane miniimplantami;
  • złożone.

Protezy na implantach:

Na tych pierwszych wykonujemy protezy całkowite górne, bez płyty podniebiennej oraz całkowite dolne. Protezy górne wykonujemy na 2-6 miniimplantach. Z kolei, do protezy dolnej stosujemy 2-4 miniimplanty, w zależności od warunków kostnych. W trakcie jednej wizyty wykonujemy zabieg implantacji oraz osadzenia protezy. Pacjent jeszcze tego samego dnia wychodzi z gabinetu z uzupełnionymi brakami zębowymi.

Złożone implanty zębów

Implantów złożonych używamy do uzupełnienia pojedynczych, częściowych lub całkowitych braków zębowych. Po zabiegu implantacji wykonujemy korony/ mosty, którymi uzupełniamy braki.

Biomateriały w implantach

Szacuje się, że około 40% zabiegów wprowadzenia implantów wymaga dodatkowego udziału regeneracji tkanki kostnej, którą wykonujemy w naszym gabinecie. Stosujemy w tym celu odpowiednie biomateriały, które zastępują kość pacjenta. Specjalizujemy się w stwarzaniu warunków do implantacji, tj. poszerzaniu wyrostka lub zwiększaniu jego wysokości.

Implanty zębów
Implanty zębów

Płynna kość w implantologii

Nowością w naszej ofercie jest stosowanie płynnej kości, którą uzyskujemy dzięki fibrynie bogatopłytkowej. Tą z kolei, pozyskujemy w wyniku odwirowania z pobranej krwi pacjenta. W związku z tym, on sam jest dawcą i biorcą, co znacznie przyśpiesza przyswajanie tego materiału oraz membran i korków (APRF). Istotny jest też fakt, że z odwirowanego materiału uzyskujemy 100% kości, w przeciwieństwie do sytuacji, w których wykorzystujemy materiały kościozastępcze, dające nam w efekcie tkankę przypominającą kość.

Dzięki użyciu jednych i drugich materiałów możemy wykonać rozszczepienie wyrostka, tzw. spliting, co w efekcie daje nam szerszy wyrostek, bez którego nie byłoby możliwe wykonanie implantacji (później korony, mostu lub protezy).

W sytuacji, gdy wyrostek jest zbyt niski wykonujemy zabiegi regeneracyjne, co pozwala na zastosowanie dalszych procedur w zakresie protetyki.

Zastosowania płynnej kości lub preparatów kościozastępczych wykorzystuje się także w przypadku podniesienia dna zatoki szczękowej. Można to wykonać zarówno przed implantacją, jak i w trakcie jej trwania.

Rodzaje implantacji:

  1. natychmiastowa (natychmiast po utracie lub ekstrakcji);
  2. wczesna (6-8 tygodni po utracie lub ekstrakcji);
  3. odroczna (do 6 miesiecy po utracie lub ekstrakcji);
  4. późna (po 6 miesiącach od utraty lub ekstrakcji).

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zadzwoń lub napisz i umów wizytę
w Gabinecie PROMED STOMATOLOGIA

Dane kontaktowe