Protetyka Stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna, elastyczne protezy Promed Lublin

W naszej praktyce wykonujemy:

  • korony i mosty pełnoceramiczne
  • korony i mosty cyrkonowe
  • korony i mosty licowane porcelaną
  • korony i mosty kompozytowe wzmacniane graphenem
  • protezy elastyczne akronowe częściowe i całkowite
  • protezy akronowe typu klips- uzupełniające jeden brakujący ząb

Implanty stomatologiczne - protezy elastyczne

W sytuacji utraty zęba, najwłaściwszym rozwiązaniem na jego uzupełnienie jest implantacja. Wymaga ona ingerencji chirurgicznej. W przypadku, gdy pacjent nie wyraża chęci jego wykonania, uzupełniamy braki zębowe poprzez oszlifowanie zębów oraz wykonanie na nich mostu. Po wykonaniu tych czynności, jest on na stałe osadzony w jamie ustnej, a pacjent może go użytkować tak samo, jak własne zęby.

Jeśli chcemy uniknąć szlifowania, mamy do zaproponowania wykonanie pracy zdejmowanej. Na podstawie naszego doświadczenia możemy stwierdzić, że największą popularnością cieszą się protezy elastyczne i akronowe. A dlaczego? Z racji tego, ze są one bardzo estetyczne, nie posiadają metalowych elementów, nie sprawiają pacjentom trudności w trakcie użytkowania oraz w procesie adaptacji.

Protetyka Stomatologiczna
Protetyka Stomatologiczna

Elastyczne protezy akronowe

W przypadku elastycznych protez akronowych górnych, możemy znacznie zredukować płytę podniebienną, co przyczynia się do poprawy komfortu w trakcie użytkowania. Częstym problemem jaki zauważam u pacjentów jest brak stabilizacji protezy dolnej. Rozwiązaniem na tę sytuację jest osadzenie minimum dwóch miniimplantów w żuchwie, po czym, za pomocą specjalnych pierścieni możliwe jest połączenie użytkowanej protezy z podłożem. Metoda ta jest gwarancją na stabilne umocowanie. Pacjenci dzięki temu mogą nadal oddawać się ulubionym potrawom, z racji tego, że mogą go gryźć i przeżuwać bez obaw.

Most adhezyjny

W przypadku braku jednego zęba, w trakcie jednej wizyty możemy wykonać tzw. most adhezyjny. To uzupełnienie estetyczne, które oszczędza tkanki zęba. Do jego wykonania konieczne jest wyjęcie wypełnień z sąsiadujących zębów, a na ich miejsce umocowanie włókna szklanego, do którego doklejany jest utracony ząb. To rozwiązanie wymaga doskonałej higieny jamy ustnej i ścisłego stosowania zaleceń uzyskanych od lekarza stomatologa. Ponadto, tego typu mosty możemy wykonywać zarówno w przednim, jak i w bocznym odcinku łuku zębowego. Metoda ta ma pewne ograniczenia. Najczęściej możemy ją wykorzystać w przypadku jednego, bądź dwóch braków zębowych.

Elastyczna miniproteza

Kiedy nie decydujemy się ani na implant, ani na most pojedynczy, brak możemy uzupełnić miniprotezką elastyczną, przypominającą klipsa. Wtedy, brakujący ząb podwieszamy na czterech elastycznych, niewidocznych i delikatnych klamerkach. Jest to praca wyjmowana. Zarówno mosty adhezyjne, jak i protezy typu „klips” można traktować jako etap pośredni do późniejszego uzupełnienia stałego. Jednakże, wielu naszych pacjentów skorzystało z tego rozwiązania i deklarują zadowolenie: i z funkcji i z estetyki.

Skaner wewnątrzustny - nowoczesna protetyka

W celu wykonania prac protetycznych, w naszym gabinecie korzystamy ze skanera wewnątrzustnego, który daje nam możliwość wykonania innowacyjnych cyfrowych wycisków. Dzięki niemu, po oszlifowaniu zębów, skanujemy filary i dziąsło bezdotykowo, co jest szczególnie istotne do odwzorowania pola protetycznego. Musimy liczyć się z tym, że prace wykonane przy użyciu nawet najlepszych mas wyciskowych nigdy nie dorównają tym, które uzyskiwane są przy pomocy wyżej wspomnianego urządzenia. Zastosowanie skanera wewnątrzustnego pozwala uniknąć problemów z krwawieniem i bólem dziąseł.

Korony porcelanowe, cyrkonowe i kompozytowe

Jeśli zachowany jest korzeń, jest możliwość odbudowania na nim korony. Najpierw należy opracować kanał korzeniowy, osadzić w jego wnętrzu ćwiek z włókna, a następnie koronę porcelanową lub cyrkonową. Możemy także wykonywać natychmiastową koronę kompozytową, osadzaną na włóknie szklanym. Praca ta jest bardzo trwała i estetyczna.

Porcelana w protetyce

Wiele prac protetycznych jest wykonana lub olicowana porcelaną. W swojej pracy często spotykam się z sytuacjami, w których pacjent często przychodzi na wizytę z „odpryśniętą” porcelaną, co sprawia mu dyskomfort i zaburza jego poczucie estetyki. Możemy na to zaradzić już w trakcie jednej wizyty. Wykonujemy tak zwaną naprawę porcelany z wykorzystaniem specjalnych opakerów, wytrawiaczy i systemów wiążących. Dzięki temu możliwa jest trwała odbudowa utraconego fragmentu.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Zadzwoń lub napisz i umów wizytę
w Gabinecie PROMED STOMATOLOGIA

Dane kontaktowe